CODZIENNOŚĆ

Talent ludzki nie zna granic

Bierzesz karton, ołówek, siadasz i rysujesz to, co masz w głowie lub przed oczami. Widzisz cień i potrafisz przenieść go na papier. Widzisz jaśniejsze pasmo włosów i nie masz problemu, żeby zaznaczyć je na rysunku. Widzisz przepiękną dziewczynę i nie krzywdzisz jej swoim powstającym dziełem. Znasz to? Ja też nie. Ale są ludzie, którzy tak mają! Nie żartuję!

Jakiś czas temu miałam okazję być 1/12 częścią jury w regionalnym konkursie Miss Talent Ziemi Łódzkiej. Na moje szczęście (albo nieszczęście) w ciągu 4 godzin miałam okazję zjeść z 6 rodzajów ciast i ciasteczek oraz zapiekankę, wysłuchać śpiewów, grania na flecie, pianinie (lub fortepianie – nigdy nie potrafiłam tego rozróżnić), zobaczyć na własne oczy, jak to jest, gdy ma się kręgosłup z gumy i można wyczyniać niestworzone rzeczy. Był taniec, były obrazy, fotografie, biżuteria, gobelin, fryzury i makijaże – dosłownie wszystko! Był też rysunek, którym postanowiłam się z Tobą podzielić z jednego wyjątkowego powodu. Nie dlatego, że mam swoich faworytów. Nie dlatego, że ta dziedzina jest mi bliska, bo wierz mi, mój talent zatrzymał się na przedszkolu i nie chciał się dalej rozwinąć. Publikuję dlatego, że w pewnym sensie obrazek ten łapie mnie za nos i krzyczy: „Zobacz! Zobacz! Gdyby nie Twoje zdjęcie to bym nie powstał”. Bo tak się akurat zdarzyło, że rysunek jest odzwierciedleniem jednego ze zdjęć z przepiękną Mają. Całą sesję możecie zobaczyć TUTAJ. Za niesamowite podobieństwo z oryginałem odpowiedzialna jest Ola Szczygieł :)

Talent ludzki nie zna granic, co?

miss talent maja miss talent majamaja sieroń miss koń

You Might Also Like

 • Pięknie :) ! Jestem pod wielki wrażeniem… i uwielbiam ludzkie talenty, których niestety mi brakuje…. ;) ! A jedyny, który w sobie mam to taniec… do którego niestety tylko wzdycham, ponieważ zaniedbałam go wiele lat temu… a może kiedyś jeszcze wrócę ;) !

  • Trzymam kciuki, żeby udało się powrócić! :*

 • Piękne zdjęcie i rysunek! :)

 • Tak jest talent nie zna granic gorzej to go w sobie odnaleźć ;)

 • Bardzo ładne zdjęcie.. a na szkicu Pani podobna jest do Chodakowskiej ;-)

 • hmm nieskromnie powiem znam to:D prawda jest jednak taka, że urodzić można się z predyspozycjami do czegoś, natomiast by przerodziły się w talent potrzeba dopiero te predyspozycje rozwijać, myślę, że każdy byłby w czymś naprawdę świetny gdyby tylko odnalazł swoje mocne strony i pracował nad nimi

 • Faktycznie bardzo wierny portret :)

 • W rysunku, malarstwie fajne jest to, że można troszkę oszukać, coś wygładzić, coś innego uwydatnić ;)
  Tu akurat widzę jak złagodzono ostre spojrzenie dziewczyny. Na fotografii takiego zabiegu nie dało by się wykonać, no chyba że na PS, ale to już by nie była fotografia w pełni naturalna ;)

 • Super :)

 • Piękna praca. Jak się ma talent to koniecznie trzeba go rozwijać. Myślę, że obowiązkiem rodziców jest obserwować swoje dziecko i wychwycić to w czym jest dobre i pomóc mu poprzez zapisy na różne zajęcia (jeśli oczywiście ono tego chce).

 • Świetny portret <3