CODZIENNOŚĆ

Talent ludzki nie zna granic

Bierzesz karton, ołówek, siadasz i rysujesz to, co masz w głowie lub przed oczami. Widzisz cień i potrafisz przenieść go na papier. Widzisz jaśniejsze pasmo włosów i nie masz problemu, żeby zaznaczyć je na rysunku. Widzisz przepiękną dziewczynę i nie krzywdzisz jej swoim powstającym dziełem. Znasz to? Ja też nie. Ale są ludzie, którzy tak mają! Nie żartuję!

Jakiś czas temu miałam okazję być 1/12 częścią jury w regionalnym konkursie Miss Talent Ziemi Łódzkiej. Na moje szczęście (albo nieszczęście) w ciągu 4 godzin miałam okazję zjeść z 6 rodzajów ciast i ciasteczek oraz zapiekankę, wysłuchać śpiewów, grania na flecie, pianinie (lub fortepianie – nigdy nie potrafiłam tego rozróżnić), zobaczyć na własne oczy, jak to jest, gdy ma się kręgosłup z gumy i można wyczyniać niestworzone rzeczy. Był taniec, były obrazy, fotografie, biżuteria, gobelin, fryzury i makijaże – dosłownie wszystko! Był też rysunek, którym postanowiłam się z Tobą podzielić z jednego wyjątkowego powodu. Nie dlatego, że mam swoich faworytów. Nie dlatego, że ta dziedzina jest mi bliska, bo wierz mi, mój talent zatrzymał się na przedszkolu i nie chciał się dalej rozwinąć. Publikuję dlatego, że w pewnym sensie obrazek ten łapie mnie za nos i krzyczy: „Zobacz! Zobacz! Gdyby nie Twoje zdjęcie to bym nie powstał”. Bo tak się akurat zdarzyło, że rysunek jest odzwierciedleniem jednego ze zdjęć z przepiękną Mają. Całą sesję możecie zobaczyć TUTAJ. Za niesamowite podobieństwo z oryginałem odpowiedzialna jest Ola Szczygieł :)

Talent ludzki nie zna granic, co?

miss talent maja miss talent majamaja sieroń miss koń

You Might Also Like

14 komentarzy

 • Odpowiedz
  Panna Joanna
  6 maja 2016 at 18:59

  Pięknie :) ! Jestem pod wielki wrażeniem… i uwielbiam ludzkie talenty, których niestety mi brakuje…. ;) ! A jedyny, który w sobie mam to taniec… do którego niestety tylko wzdycham, ponieważ zaniedbałam go wiele lat temu… a może kiedyś jeszcze wrócę ;) !

  • Odpowiedz
   TheFiorka
   9 maja 2016 at 14:35

   Trzymam kciuki, żeby udało się powrócić! :*

 • Odpowiedz
  Weronika Śmiecińska
  8 maja 2016 at 19:31

  Piękne zdjęcie i rysunek! :)

 • Odpowiedz
  Agnes Patelska
  9 maja 2016 at 10:42

  Tak jest talent nie zna granic gorzej to go w sobie odnaleźć ;)

 • Odpowiedz
  AniaGotuje.pl
  9 maja 2016 at 11:05

  Bardzo ładne zdjęcie.. a na szkicu Pani podobna jest do Chodakowskiej ;-)

 • Odpowiedz
  mrsfox
  12 maja 2016 at 17:27

  hmm nieskromnie powiem znam to:D prawda jest jednak taka, że urodzić można się z predyspozycjami do czegoś, natomiast by przerodziły się w talent potrzeba dopiero te predyspozycje rozwijać, myślę, że każdy byłby w czymś naprawdę świetny gdyby tylko odnalazł swoje mocne strony i pracował nad nimi

 • Odpowiedz
  Niebieski Stoliczek
  21 lipca 2016 at 09:40

  Faktycznie bardzo wierny portret :)

 • Odpowiedz
  Teresa M. Ebis
  21 lipca 2016 at 11:03

  W rysunku, malarstwie fajne jest to, że można troszkę oszukać, coś wygładzić, coś innego uwydatnić ;)
  Tu akurat widzę jak złagodzono ostre spojrzenie dziewczyny. Na fotografii takiego zabiegu nie dało by się wykonać, no chyba że na PS, ale to już by nie była fotografia w pełni naturalna ;)

 • Odpowiedz
  Rykoszetka
  27 lipca 2016 at 18:13

  Super :)

 • Odpowiedz
  My Home Rules
  15 sierpnia 2016 at 12:53

  Piękna praca. Jak się ma talent to koniecznie trzeba go rozwijać. Myślę, że obowiązkiem rodziców jest obserwować swoje dziecko i wychwycić to w czym jest dobre i pomóc mu poprzez zapisy na różne zajęcia (jeśli oczywiście ono tego chce).

 • Odpowiedz
  Quanna.pl
  15 sierpnia 2016 at 13:40

  Świetny portret <3

 • Leave a Reply