MENU
PODRÓŻE

Lot helikopterem nad Nowym Jorkiem – czy warto?

Minęło prawie pół roku od naszego drugiego tripu do Stanów, a ja wciąż pamiętam tamte dni jakby to było wczoraj! Dziewięciogodzinny lot w jedną stronę i sześciogodzinny z powrotem, kilkanaście odwiedzonych miast, tysiące przejechanych mil i, no właśnie, kilka odcisków na stopach po zwiedzaniu Nowego Jorku – miasta chyba najbardziej przeze mnie uwielbianego i do którego zawsze będę z przyjemnością wracać (mimo tych odcisków!).

Ostatnia wizyta w Stanach Zjednoczonych była bogatsza o jedną atrakcję – lot helikopterem nad Nowym Jorkiem z otwartymi drzwiami nad miastem! Aż ciężko mi uwierzyć, że tak się stresowałam! Początkowo myślałam, że odpuszczę lot, bo M. nie chciał ze mną lecieć, a ja bałam się, że się nie dogadam. Mój angielski nie jest zbyt dobry, a na lotnisko dla helikopterów jedzie się bez osób towarzyszących. Ale namówiona przez mamę finalnie się zdecydowałam i wiesz co? Nie żałuję! To było zdecydowanie jedno z najlepszych przeżyć w moim życiu! A na miejscu spotkałam przemiłych ludzi, którzy specjalnie mówili powoli, żebym wszystko zrozumiała.

Czy warto?

Tak, tak, tak! Choć przelot helikopterem z otwartymi drzwiami nie jest tani (najtańsza podstawowa opcja około 299 dolarów) to gwarantuje niezapomniane emocje. Central Park z góry wygląda nieziemsko! Dopiero wtedy zdałam sobie sprawę, jaki jest gigantyczny! Wcześniej oczywiście oglądałam mnóstwo programów i czytałam wiele artykułów z Central Parkiem w tle, ale to po prostu trzeba zobaczyć na żywo. I te wszystkie wieżowce! Zdjęcia robią się same, mimo że naprawdę nie oddają nawet w połowie tego, co widzimy na żywo.

Bo najlepsze marzenia spełnia się właśnie tak – lecąc kilkaset metrów nad ziemią i machając nogami z widokiem na Central Park.

czerwiec 2019

Co warto wiedzieć o locie helikopterem nad Nowym Jorkiem?

  • Lot z otwartymi drzwiami możliwy jest tylko i wyłącznie z firmą FLYNYON, która mieści się w New Jersey (autem ok. 30min z Manhattanu). Za dodatkową firma zapewnia dojazd na lotnisko specjalnym busem z siedziby mieszącej się w centrum Nowego Jorku.
  • Nie ma sensu kupować biletu na lot dużo wcześniej, bo często rzucają na nie promocje, więc warto obserwować firmy oferujące loty na Instagramie. Mnie udało się złapać bilet za ok. 190 dolarów.
  • Firmy często nie ponoszą odpowiedzialności za kiepskie warunki pogodowe, dlatego najlepiej lot rezerwować 2-3 dni przed. Ja kupiłam lot 2 dni wcześniej, gdy miałam pewność, że pogoda będzie w porządku.
  • W samolocie może lecieć około 5 osób (4-5 z tyłu i jedna obok pilota).
  • Cena za lot uzależniona jest też od godziny lotu. Często przy zachodnie słońca jest dużo drożej. Ja leciałam koło godziny 14 i było idealne światło do zdjęć (wszystko pięknie podświetlone, żadnych cieni!), a cena dużo niższa.
  • Lot helikopterem nad Nowym Jorkiem trwa około 15-20 minut. Przed samym lotem często proponują dokupienie dodatkowych 15 minut, ale ja finalnie się na to nie zdecydowałam. Przez te pierwsze 15 minut widziałam wszystko, co chciałam – Central Park, One World Observatory, Statuę Wolności itp.
  • Bezpieczeństwo – po dotarciu do miejsca odlotu oglądacie kilkuminutowy filmik o tym, jak przebiega cały proces lotu oraz o tym, jak w razie konieczności zachować się przy ewakuacji. Przed wejściem do helikoptera ubierani jesteście w specjalne pasy zabezpieczające, które podpina się do klamry przy siedzeniu. Dodatkowo dostajecie specjalny selfie stick na Wasz telefon, który podczas lotu również jest doczepiony do Waszych pasów zabezpieczających. Telefon do selfie stick’a dopinają pracownicy na miejscu, żeby mieć pewność, że nic Ci nie wypadnie.

Pozostałe wpisy o Nowym Jorku

No Comments

    Zostaw odpowiedź